7.KOLO, 20.9.09 - ŠVÁBENICE : BRANKOVICE 1:4 (1:1)

31.12.2009 10:38

Branky:  25. a 88. David Učeň, 55. Michal Plšek, 70. Lukáš Bodeček
Sestava: Václav Škroba, Lukáš Luža, Mirek Kremz, Rosťa Verner, Michal Plšek,  Jiří Proniuk, Michal Tylšar, Pavel Oppelt (80. Tomáš Loucký), Lukáš Bodeček, Martin Havránek , David Učeň

Vývoj utkání:
Jízda pokračuje, tak by se dala jednoduše shrnout prozatímní série 7 utkání bez porážky. V 7 kole na nás čekal velice nepříjemný soupeř, kterým Švábenice rozhodně jsou a patří právem do horní poloviny tabulky. V prvním poločase jsme se přesvědčili o dravosti a velkém nasazení domácích, na nerovném hřišti to byla jistě jejich výhoda. Naše kombinační hra tím trpěla, nicméně jsme se do gólových šancí dostávali a ve 25 minutě jsme chytrou kombinací ze středu hřiště vybídli Davida Učně k uvolnění se mezi dvěma obránci a chladnokrevnému zakončení podél brankáře - 0:1. V této fázi utkání jsme byli lepší a vytvořili jsme si další řadu gólových situací, bohužel jsme je nevyužili a tak těsně před koncem první půlky se domácí dostali po několikáté k nebezpečné standardní situaci z hranice velkého vápna. Tu poslední zahrávanou se jim podařilo využít - 1:1. V kabině jsme si vyslechli kritiku za způsob hry a nasazení, druhý poločas byl i díky tomu opakem toho prvního, do domácích jsme se zakousli a nedali jim možnost tvořit hru, jen díky tomu jsme získávali větší a větší herní převahu a s tím přišly i další branky. Důležitá byla ta z 55 minuty, kdy Michal Plšek z hloubi pole prošel s míčem až na nějakých 30 metrů od brány a táhlou přízemní střelou k tyči zvýšil na 1:2. Od této chvíle jsme již nepustili domácí do vážnějšího ohrožení až na jednu akci, kdy ale včasným vyběhnutím zachraňoval Venca Škroba situaci. V 70 minutě v podstatě rozhodl o osudu utkání Lukáš Bodeček, když po přesném pasu ze středu pole a uvolnění se sám před gólmanem nezaváhal a podélnou střelou zvýšil na 1:3. Tečku za dramatickým utkáním udělal náš nejlepší střelec David Učeň, když opět těžil z přesné finální nahrávky ze středové řady, míč těsně před gólmanem posunul do sítě -  1:4. Shrnuto podtrhnuto, vyhrát jsme si zasloužili. Jen si přejme, aby nám to vydrželo co možná nejdéle, v příštím utkání náš totiž opět čeká složitý rébus v podobě Lysovic, který sehrajeme v sobotu 26.9 v 16.00.