16.KOLO, 4.4.10 sezóna 2009/2010

Branky:   Michal Tylšar 2
Sestava: Václav Škroba, Mirek Kremz (78. Jan Navrátil) , Lukáš Luža,  Verner Rosťa , Michal Plšek,  Proniuk Radim, Jiří Proniuk (72 . Novotný Milan), Michal Tylšar, Pavel Oppelt  , Lukáš Bodeček,  David Učeň (80. Petr Chadraba)

Vývoj utkání:
V nedělním prvním domácím zápase se nám postavil soupeř z Letonic. Utkání se hrálo na velmi kvalitně připraveném hřišti v tradičním dopoledním čase. Rozhodčí tedy zahájili v 10 hodin utkání , ve kterém bylo povinností získat všechny body a napravit zbytečnou ztrátu z Pustiměře. V naší sestavě se objevil navrátilec Jiří Proniuk (na konci podzima hájící barvy Vyškova) a v brance už zase stál Václav Škroba. Úvodní dvacetiminutovka byla spíše v režii hostujícího týmu. V jedné ze standartách situací hostí musel golman Vašek Škroba předvést velmi důležitý zákrok a zneškodnit velmi dobře umístěnou hlavičku soupeře. Bohudík tým Letonic nedokázal z této naší úvodní „ospalosti“ nic vytěžit. Pomalu jsme začínali přebírat otěže zápasu,když přišel jeden  z naších slabších momentů první půle. Hostující tým nakopl dlouhý míč,naši obránci se ve snaze odhlavičkování srazili a odražený míč sebral útočník hostí a řítil se na našeho brankaře. Letonický hráč prokázal svou šikovnost a dokázal obejít golmana,ale skvěle se vrátil Rosťa Verner a zkazil soupeři pokus o zakončení do prázdné brány. Po téhle šanci jsme toho pak už soupeři do konce zápasu moc nepovolili a některé pokusy hostujícího týmu jak v první tak v druhé půli byli úspěšně odraženy. Do konce první půle se nám podařilo vstřelit úvodní branku utkání. Pěkný centr z pravé strany zakončil Lukáš Bodeček pouze nastřelením golmana hostí a dobíhající Michal Tylšar uklidil míč do sítě. Naše další pokusy v první půli už úspěch neměli a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 . Druhá půle začala velice dobře. Snad ve druhé či třetí minutě sehráli kluci perfektně brejk. Rychlá akce na jejímž konci se ocitl Michal Tylšar jemuž velmi pěkně „namazal“ Lukáš Bodeček , skončila nádhernou brankou. Náš kapitán nádhernou střelou do pravé šibenice ukázal jak má vypadat zakončení. Vedení 2:0  nám dodalo klidu na kopačky a začali jsme předvádět fotbal,který nás zdobil celou podzimní část sezony. Soupeři jsme toho moc nedovolili a měli jsme šance přidat další branky. Postupně se do hry dostali i kluci z lavičky a asi nejvíce mohl do výsledku utkání ještě promluvit Milan Novotný. Bohužel se nám nepodařilo přidat třetí branku a tak rozhodčí ukončili utkání s výsledkem 2:0. První domácí zápas tedy skončil plným bodovým ziskem našeho týmu a nebýt nešťastné ztráty v Pustiměři tak jsme na tom mohli být ještě veseleji. Další utkání odehrajeme v neděli 11.4. v 15:30 h na hřišti Nesovic. V tradičním derby nám má soupeř co vracet z podzimu a tak zve všechny naše fanoušky na tohle utkání.