Povídání si o fotbale se zasloužilým chalupářem a brankářem v jedné osobě, Vencem Škrobou...

04.01.2010 09:55

Venco, během své fotbalové kariéry jsi prošel řadou klubů, na které období zatím vzpomínáš nejraději a proč?
Brankovice, dobrá parta, zázemí, pořád se klub i obec snaží něco zlepšit, dobří fanoušci, fajn lidi.

Můžeš nám svoji gólmanskou kariéru přiblížit?
1984-1993 Královopolská strojírna Brno (kenig) s 1/2 ročním hostováním Zbrojovka Brno
1993-1994 Pauza
1994-1997 Koryčany dorost 1 sezóna jako hráč (1/2 sézóny útok, 1/2 sezóny stoper)1 sezóna golman, v mužích na postu golmana odchod po 1/2 sezóně neschody strenérem 01/1997
1997- doposud Brankovice

Jak bys zhodnotil současnou podzimní část sezony?
Myslím, že byla úspěšná jak předvedenou hrou tak pozicí v tabulce.

Které utkání řadíš mezi své nejpovedenější?
Lysovice,FKD

Proti kterému soupeři nejraději hraješ a naopak?
Rád: Nesovice, Vážany, Vicemilice

Nerad: proti nikomu s každým se dá hrát a vyhrát

Jak vidíš zimní přípravu, co očekáváš?
Poctivou práci všech na tom, aby jarní část soutěže byla pro nás ještě lepší než podzimní část soutěže.
Stmelení kolektivu zapracovaní mladých hráčů do týmu.

Zúčastníš se zimního soustředění na Rusavě, těšíš se?
Budu se snažit o účast pokud to půjde budu tam, těším se.

Myslíš si, že úroveň okresního přeboru je za poslední roky nejkvalitnější?
Asi ano soutěž je vyrovnanější má dobrou úroveň a hodně kvalitních zápasů, rozhoduje kolikrát jedna chyba, nebo momentální forma týmu a proměňování gólových šancí.

Vrátil bys rád Brankovský fotbal zpět na krajskou úroveň?
Vrátil, za předpokladu nějakých změn.
Změny v případě postupu : kvalita a kvantita kádru 1B se nedá hrát s 12 lidmi, post trenéra s autoritou a jasnými pravomocemi,s tím spojený návrat Matěje na post golmana.

Jak hodnotíš zázemí, stadion, treninky v Brankovicích?
Zazemí výborné, statdion je opravdu krásný supr plac radost na něm hrát, treninky jsou na vysoké úrovni slabší je docházka některých hráčů,

Sleduješ i jiné soutěže? které?
Nějak pod drobnohledem nesleduji ostatní soutěže.

Jak tipuješ letošní ročník LM, kdo podle tebe nakonec zvítězí?
Barcelona nebo Chelsea

Letos bude také MS, těšíš se a komu budeš fandit, když naši nebudou učastníky?
Španělsko pokud předvede hru jak na ME, Brazilie.

Na závěr, chceš něco obecně vzkázat?
Všem mladším co chtějí hrát fotbal a nejen v Brankovicích, bez poctivé přípravy, spousty odříkaní, chuti do fotbalu a nasazením ať už na treninku nebo v zápase se žádný sport nedá dělat, tak aby člověk uspěl a vítězil. Porážka může přijít kdykoliv, ale pokud člověk bojuje musí umět přiznat porážku a jít za dalším vítěztvím.