15.KOLO, 28.3.10 sezóna 2009/2010

Branky:   Učeň David 2x , Plšek Michal
Sestava: Posolda Jiří , Mirek Kremz , Lukáš Luža,  Pavel Láníček,  Verner Rosťa , Michal Plšek,  Proniuk Radim, Michal Tylšar, Pavel Oppelt (72 . Novotný Milan) , Lukáš Bodeček,  David Učeň

Vývoj utkání:
V prvním jarním mistrovském utkání jsme zajížděli na škvárové hřiště do Pustiměře. Domácí tým okupující třetí příčku tabulky by se díky vítězství dotáhl na nás na druhé místo,ale kdybychom vyhráli my tak soupeři utečeme na rozdíl 5ti bodů. Takže utkání slibovalo těžký boj o první jarní body. Do utkání jsme vstoupili s brankářem Jirkou Posoldou,který byl už náš čtvrtý golman během posledních 5ti zápasů. Vyrovnanost hry a souboje uprostřed hřiště dominovali celému utkání,kde ani jedno mužstvo nemohlo ukázat na škvárovém hřišti své fotbalové kvality. Během první třicetiminutovky se hrál bojovný fotbal plný tuhých bojů o každý centimetr hřiště. K první střele na našeho brankáře došlo asi v 30. minutě,kdy mužstvo Pustiměře kopalo penaltu po faulu našeho hráče uvnitř pokutového území. Pustiměřský střelec nedal našemu golmanovi šanci a my obdrželi první jarní gol. Do konce prvnímu poločasu chybělo sotva 15 minut,kterých jsme ale dokonale využili! Napřed David Učeň střelou z přímého kopu vyrovnal,poté po nádherném centru Pavla Oppelta z pravé strany se hlavičkou prosadil opět David Učeň a otočil vývoj prvního poločasu. Jenže tohle nám nestačilo a tlačili jsme soupeře. Pár minutek před poločasovým hvizdem se ještě po rohu prosadil Michal Plšek hlavou a kluci z Pustiměře naráz prohravali již 3:1. Velmi dobře rozehrané utkání jsme si bohužel sami zkazili příliš nedůraznou a lehkovážnou hrou po obdržené druhé brance,která přišla asi v 70. minutě. Branka to byla pro pustiměřské hráče spíše šťastnější,do mnoha šancí se totiž vůbec nedostávali. Stalo se to co jsme nechtěli,soupeři se podařilo snížit a naráz ho bylo plné hřiště. Jejich tlak byl korunován brankou v 83. minutě,kdy po dlouhém autu a závaru u první tyče jsme zcela propadli. Z Pustiměře se nevozí body lehko,to jsme věděli,ale po tomhle průběhu jsme byli velmi blízko plnému bodovému zisku z tohoto utkání. Napravit tohle zaváhání se pokusíme již tuto neděli 4.4. 2010 na našem domácím stadionu proti týmu Letonic. Utkání začíná v tradičním dopoledním čase,tedy v 10 hodin.  Zveme tímto všechny fanoušky na první jarní domácí utkání.