Rozhovor s Rosťou Vernerem, brankovským odchovancem a oporou současného kádru Brankovic

04.02.2010 16:03

Rosťo, patříš mezi již ty zkušenější, i když nejlepší fotbalové roky máš ještě před sebou,
přiblížíš nám svoji dosavadní fotbalovou cestu?

Mé první fotbalové kroky začaly v roce 1987 od první třídy v Brankovicích. Při zrušení dorostu vroce 1995 jsem odešel hrát do Bučovic
po zranění v roce 1997 jsem se vrátil zpět do Brankovic, kde s opakujícími se zraněníni (ne)hraji doposud.

Jseš odchovancem brankovského fotbalu, na která období zatím vzpomínáš nejraději a proč?
Těch období je víc. Super sezona byla rok založení B-týmu - na to se rozhodně nedá zapomenout, to co se dělo kolem a hlavně po zápase.
Samozřejmě sezona před 1.B a v 1.B i když moc dobře nedopadla no i tahle sezona a parta je super.

Když jsi hrál před třemi lety v Brankovicích I.B třídu, první zápasy jsi měl ohromnou formu, souhlasíš, vzpomínáš rád?
Určitě souhlasím, má forma byla kvalitní, bylo to hlavně tím, že jsem se na sezonu kvalitně připravoval, asi jsem hrál nejlepší
fotbal za celou karieru, proto rád vzpomínám i když to kazí zranění.

Potom přišlo tvoje zranění, ve zbývající sezoně to bylo na tribuně asi utrpení co?
Byla to bezmoc vidět kluky jak makaj a snaží se i přes kvalitně odehraná utkání prohrávat.

Obohatila tě tato soutěž nějak, nebo si myslíš, že okres a I.B je na stejné úrovni?
Zkušenosti určitě přibyly, úroveň hráčů je vyšší, hlavně útočná fáze i když okres hodně zkvalitnil.

Asi se nemusím ptát, zda bys ještě vyšší soutěž rád zkusil, nebo je to jinak?
Pokud by to bylo v Brankovicích tak bych se tomu nebránil, ale musel by být 100% čas a přístup jinak hloupáka dělat nehodlám.

Na které zápasy v I.B nejraději vzpomínáš?
Na první domácí utkání v 1.B proti Bohdalicím, super počasí, super návštěva a super výhra.

Vraťme se do současnosti, jaké vyhlídky dáváš našemu mužstvu na postup?
 Při dobré konstalaci a 120% přístupu hráčů by mohla dopadnout dobře.

V podzimní části soutěže jsi patřil tradičně k oporám mužstva,které utkání řadíš mězi své nejpovedenější?
Bylo jich víc, ale nejlepší bylo 2.kolo v Letonicích.

Jak vidíš prozatímní zimní přípravu, zlepšil, změnil bys něco?
Probíhá kvalitně, děláme věci které dřív v Brankovicích nebyli běžné. Pár lidí se tomu věnuje a zatím kvalitně, takže mé
hodnocení je kladné a má to přínos pro všechny kluky.

Zúčastníš se již poněkolikáté zimního soustředění na Rusavě, cítíš že tuto sezonu by se mohlo soutředění povést a pomoci k jarním bojům o postup?
Zúčastním a těším se i když je to makačka. Kvalita se odvíjí od účasti, která by měla být dobrá tzn. že i jaro by mohlo být dobré.

Myslíš si, že úroveň okresního přeboru je za poslední roky nejkvalitnější?

To jednoznačně, spouta kluků z vyšších soutěží obohatilo soutěž a mladých kluků má dobrý základ např. z Drnovic takže to jde poznat.

Jak hodnotíš zázemí, stadion, treninky v Brankovicích?
Brankovice patří k tomu lepšímu v okrese a i z vyšších tříd by mohli závidět, myslím že děláme dobré jméno Brankovicím.

Sleduješ i jiné soutěže? které?
Po očku všechny.

Jak tipuješ letošní finále LM a kdo podle tebe nakonec zvítězí?
Vyhraje Real Madrid

Letos bude také MS, těšíš se a komu budeš fandit, když naši nebudou učastníky?
Když bude čas, rád se podívám, fandit budu Španělům a Argentině.

Na závěr, vzkázal bys něco někomu rád?
Dík našim fanouškům za podporu a všem lidem, ktěří se kolem fotbalu točí nebo točili. Je to spousta času a práce, krerá kolikrát není vidět.