Rozhovor s trenérem A týmu a také stále ještě aktivním hráčem Pavlem Láníčkem

08.01.2010 15:12

Pavle, během své fotbalové kariéry jsi prošel řadou klubů, na které období zatím vzpomínáš nejraději a proč?
Nejraději jsem prostě v Brankovicích.

Můžež nám svoji fotbalovou kariéru přiblížit?
Jako žák jsem začal v Milonicích, potom v Nesovicích až do dorostu, pak opět v Milonicích a od roku 1990 až do současnosti v Brankovicích.

V současnosti jseš hrajícím trenérem A týmu, i když roky letí, jak vidíš svoji budoucnost ve spojení s fotbalem?
Kopanou mám rád ale nyní se již budu více soustředit na trénování.Fotbal bych samozřejmě hrál nejraději co nejdéle ale roky se zastavit nedají.
Prvnímu mužstvu vždy rád pomůžu i na hřišti ale nevím do kdy to bude ještě mít význam.Rád si zahraji i s klukama z B týmu.

Chceš nadále zdokonalovat trenéřinu, nebo současný stav bereš jako zástupný s možností přivést hotového trenéra?
Chci si udělat trenérský kurs a zkvalitnit treninkovou přípravu po všech stránkách. Nové tváři na postu trenéra se určitě bránit nebudu ale
musí mít zkušenosti a měl by přinést do kolektivu něco nového, lepšího.

Co otázka kvality a velikosti kádru pro jarní část sezony, budou nějaké změny?
Kvalitu posílíme snad návratem Jirky Proniuka a pak mám v jednání ještě jednoho kvalitního hráče z vyšší soutěže ale je to v jednání.
Dále je nutné začlenit do mančaftu mladé kluky z vlastní základny.

Současně jseš i šéfem brankovského fotbalu, jaké cíle máš spolu s vedením pro rok 2010?
Dokončit areál tj.postavit nové střídačky, udělat zástěny za brankami,dokončit vybavení kabin.

Jak bys zhodnotil současnou podzimní část sezony?
Je dobrá a mohla být ještě lepší ale to by odhodlání a koncentrace všech hráčů musela být u všech utkání taková jako na začátku sezony.

Které utkání řadíš mězi své nejpovedenější z pozice hráče i trenéra?
Za Milonice proti Nesovicím hned po mém přestupu kdy Milonice vyhrály  2 : 0 a já jako nejmladší dal obě branky.Postupový zápas do 1.B v Křenovicích
který byl velmi náročný po všech stránkách.

Proti kterému soupeři nejraději hraješ a naopak?
Proti fotbalovému týmu hraji vždy rád a je úplně jedno kdo to je.Nejhúře se mi hraje proti tzv. kopálistům.

Jak vidíš zimní přípravu, co očekáváš?
Zimní příprava bude dosti náročná za to se můžu zaručit.Očekávám lepší účast hráčů na trenincích.

Zúčastníš se zimního soustředění na Rusavě, těšíš se?
Samozřejmě a těším se jako vždy.

Myslíš si, že úroveň okresního přeboru je za poslední roky nejkvalitnější?
Myslím si , že ano.

Vrátil bys rád brankovský fotbal zpět na krajskou úroveň?
Ano.

Jak hodnotíš zázemí, stadion, treninky v Brankovicích?
Zázemí je na dobré úrovni,stadion nám můžou závidět i ve vyšších soutěžích a treninky jsme dostali společnými silami na velmi dobrou úroveň.

Sleduješ i jiné soutěže? které?
Krajské soutěže, jsou nám nejblíž a týkají se nás.

Jak tipuješ letošní ročník LM, kdo podle tebe nakonec zvítězí?
Vyhraje Chelsea ve finále nad Barcou.

Letos bude také MS, těšíš se a komu budeš fandit, když naši nebudou učastníky?
Anglie je můj tajný favorit.

Na závěr, chceš něco obecně vzkázat?
Prostě pojďme do toho prsama a všechno se povede.

Díky za rozhovor.