Soustředění Rusava 2010 - vše co proběhlo 

Odkazy na dokumenty:
Harmonogram soustředění
Tipovací soutež
Výsledky fotbálků

Rozhovory:
Soustředění očima trenér Pavla Láníčka

Rozhovor s týmem Oranjes

Rozhovor s týmem Banáni

Úvodka  /  Zápisník den po dni  /  slovo trenéra  /  FOTOGALERIE na konci

Úvodka:
Od úterý 9.2. se potíme na rusavských kopcích a nedalekém umělém hřišti. Máme dvoufázové treninky, dopolední je zaměřen na sílu, fyzičku a obratnost, odpolední na hřišti pak více s míčem a také nahecované fotbálky dvou předem rozlosovaných mužstev, Oranjes a Banáni (dle barev rozlišováků, oranžové a žluté). Využíváme také blízké sjezdovky, to zejména manželky s dětmi, přítelkyně a občas se přidá i nějaký kopálista, také je připraven výběh na běžkách na nedaleký Hostýn. Počasí nám zatím přeje, sněhu dost. Spokojenost.

Zápisník den po dni:

Úterý 9.2.
- Příjezd prvních účastníků, ubytování, organizace soutředění, dále zajištění welness centra, bowlingu, masáží...

Středa 10.2.
- Po příjezdu posledních opozdilců jsme témeř kompletní, celkem je nás cca 30 i s přítelkyněmi, rodinami a dětmi, celkem živo :)
- Fotbalistů je nás celkem 12, což je také solidní, má to úroveň. Proběhlo rozlosování do mužstev na potreninkové fotbálky.
Oranjes: Pavel Láníček (trenér), Lukáš Luža, Michal Tylšar, Lukáš Bodeček, Martin Havránek, Jiří Proniuk 
Banáni: Radek Pišťělák, Milan Novotný, Pavel Oppelt, Rosťa Verner, Mirek Kremz, Jarek Navrátil
- Dopolední program byl jasný, kdo nezná tzv. Vrtulník pak nikdy nebyl na Rusavě :), nejdřív výběh lesem až na místo činu, louce mezi lesy, kde nás trenér ničil, sněhu po kolena a parta nadšenců tam hodinu makala - bylo to fajn....co dodat, poté jsme se přesunuli k hotelu na hřišťátko, kde jsme opět téměř po kolena hráli fotbálek, vyhráli Oranjes 3:2, z historického pohledu jak jinak...
- Odpolení trenink proběhl na nedalekém umělém hřišti, trenink s míčem a obratnost a zejména potreninkový fotbálek, výsledek? Oranjes - Banáni 7:5, co dodat....
- Zbytek osazenstva byli na sjezdovce, lyže/snowboard/boby, ideální podmínky, spokojenost...
- Večer jsme seděli při pivku a vínu, kartách v restauraci a potom jsme sledovali anglickou ligu Arsenal - Liverpool, proběhla i tipovačka na přesný výsledek, 1:0 pro Arsik nikdo netipnul správně, bank propadl do společné kasy...

Čtvrtek 11.2.
- Doplední trenink se odehrál na místě činu jako včera, tedy na Vrtulníku, jen sestavy běhání byli jiné, zabořeni do sněhu jsme drtili metr za metrem, potom v zajímavém vyřazovacím bagu v lese zářil Bany, když vyřazoval jednoho favorita za druhým, kteří ho ale předtím akrobatickými zákroky zachraňovali, on díky nim vydržel až do finále, to vyhrál Tylda i když celou dobu byl zaraženej patama do sněhu, poté jsme seběhli dolů k hotelu a zakončili opět fotbálkem. Výsledek? Oranjes - Banáni 5:0, zdá se že přituhuje a kapitán Banánů na Oranjes šije nějakou boudu na odpolední mač, nechme se překvapit....Jinak to byl opravdu debakl...Banánci nám zazpívali dobrou chuť při obědě, což si asi ještě nekolikrát zopakují :)
- Protože dopoledne dost sněžilo, část nefotbalového osazenstva zůstala na hotelu a zbytek opět řádil na sjezdovce...
- Odpolední trenink opět probíhá kombinací cvičení bez a s míčem. Zejména orientační cvičení u některých jedinců vypadalo velmi zajímavě.
I přes náročnost cvičení jsme se těšili na prestižní souboj Oranjes versus Banani. Fotbal proběhl v dobrém tempu, kde nakonec byli šťastnější
Banani a odcházeli na hotel s výhrou 2:1. Poprvé při obědě popřáli Oranjes a vypadá to že ne naposled.  :-)
- Po večeři jsme se vrhli do welness centra, sauna, výřivka, pohoda, večer pak probíhal mini turnaj v bowlingu, kde se zůčastnili všichni, včetně dětí. Malý turnaj vyhráli o pár bodů Banani. Hezký večer pak dále probíhal v klidné a pohodové atmosféře při ochutnávce našich vzorků.

Pátek 12.2.
-
Dnes byla malá změna. Rozdělení do dvou skupin. Z toho jedna měla klasický výběh na Vrtulník a druhá vyběhla s běžkami na nohách vstříc
Rusavským kopcům, na běžky bude určitě vzpomínat Lukin Luža, některé jeho akrobatické držkopády byly opravdu neuvěřitelné. Skupina na Vrtulníku dostala největší zápřach z doposud proběhlých treninků. Museli zkousnout i výběhy do prudkého kopce, to ovlivnilo dopolední fotbal ve sněhu, kde vyčerpaní Banani opět utrpěli debakl 5:0. I přes porážku se těší na odpolední odvetu na umělé trávě. 
- Stějně tak lyžaři pokračovali na sjezdovce, sešli jsme se zase na obědě, nutno jen dodat že strava a obsluha byla letos na vynikající úrovni.
- Odpolední trenink jsme upravili z důvodu přátelského utkání, které nám soupeř nakonec vypověděl. Opět proběhly sestavy s míčem, kužely atd...
Poté 2x20 minut fotbal. Vyrovnaný duel skončil spravedlivou remizou 3:3.

Sobota 13.2.
- Poslední trenink proběhl na umělce, trenér nám namíchal závěrečné sestavy na obratnost, výbušnost s míčem a poté jsme vše ukončili opět prodlouženým 2x20 fotbálkem, opět velice vyrovnaný mač nakonec vyhráli Oranjes 6:5 a potvrdili tak dlohodobou nadvládu na Banány. :-)
- Lyžaři odjezdili své poslední jízdy a společné soustředění jsme ukončili obědem
- Odpoledne před odjezdem ještě holky uspořádaly dětem turnaj v bowlingu, vyrovaný souboj vyhrála dvojice Radek Pištělák junior a Mates Tylšar, druhá byla Terezka Proniuková a třetí Adélka Havránková, v závěsu se pak srovnala Marťa a Lucka Havránkova, Andrejka Pištěláková a nakonec mistr kokinojed Ada Proniuk. Všichni dostali medaile a touto tečkou jsme soustředění RUSAVA 2010 ukončili.
 

Slovo trenéra: 
Chtěl bych poděkovat všem za nasazení v treninku, za přístup po celou dobu soustředění. Chci ocenit manželky, snoubenky za podporu a ochotu jet s námi a že vydrželi to naše hecování atd. Hodně se mi líbili děti ať ten nejmenší nebo největší. Prostě jako parta, která se dovede bavit. Hodně bych si přál, kdybychom se tak mohli setkávat i na hřišti při domácích utkáních. Určitě by nám to pomohlo k lepším výkonům. A ti, kteří s námi nemohli jet, letos můžou jenom litovat. Doufám, že příští rok pojedeme znovu v hojném počtu i s těmi, kteří nebyli. Sportu zdar a naší partě zvlášť.
Pavel Láníček

Fotogalerie: Soustředění Rusava